Szkoła Promująca Zdrowie

Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Baszni Dolnej

ul. Szkolna 24

37-621 Basznia Dolna

+48 16 632 7007

Dostępny: 7:00 - 15:00

Pon - Pt:
7:00-15:00

Szkoła otwarta

www.zspbasznia.pl

Strona szkoły

I Gminna Spartakiada Klas I-III „ Żyjmy zdrowo na sportowo”

Udostępnij ten post​

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

27.05.2022r. w naszej szkole odbyła się I Gminna Spartakiada Klas I-III pod patronatem Wójta Gminy Lubaczów Pana Wiesława Kapla, zorganizowana pod hasłem „ Żyjmy zdrowo na sportowo”. 
W rywalizacji sportowej uczestniczyli uczniowie reprezentujący wszystkie Szkoły Podstawowe z terenu Gminy Lubaczów. Zawodnicy i drużyny kibicujące, odśpiewały hymn Spartakiady i złożyły obietnice w duchu rywalizacji sportowej zgodnej z zasadami fair play, rozgrzewkę poprowadzily Panie Irena i Wiesława – mistrzynie w nordic walking, po czym reprezentacje szkół przystąpiły do udziału
w 7 konkurencjach sportowych. Nad przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego z każdej ze szkół oraz oczywiście panie z edukacji wczesnoszkolnej.

Uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani i aktywnie uczestniczyli w zmaganiach turniejowych. Dzieci wykonywały zadania z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem, natomiast czas wolny spędzały przy muzyce  na wspólnych zabawach z  duża maskotką naszej Spartakiady – Miki. Ponad trzygodzinne zmagania sportowe dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń ruchowych, sporą dawkę sportowej adrenaliny i pozwoliły w miłej atmosferze spędzić ten szczególny dzień. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i nagrody rzeczowe, dla zwycięzców zostały przygotowane puchary.

Wyniki klasyfikacji końcowej przedstawiają się następująco:

🥇🏆 I Miejsce- Zespól Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach

🥈🏆 II Miejsce – Szkoła Podstawowa w Krowicy Samej

🥉🏆 III Miejsce – Szkoła Społeczna z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu

IV Miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baszni Dolnej

V Miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Młodowie.

Opiekę medyczną sprawowali strażacy z jednostki OSP z Krowicy Hołodowskiej.

Inne wydarzenia

Aktualności

„ZAWSZE RAZEM” – program profilaktyczny

KLASA 1 REALIZOWAŁA PROGRAM PROFILAKTYCZNY „ZAWSZE RAZEM” Klasa I ZSP w Baszni Dolnej realizowała w II półroczu pod kierunkiem wych. – p.Jadwigi Wacnik program profilaktyczny

Chcesz pomóc ziemi?

napisz do nas i pozostań w kontakcie

Skip to content