Szkoła Promująca Zdrowie

Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Baszni Dolnej

ul. Szkolna 24

37-621 Basznia Dolna

+48 16 632 7007

Dostępny: 7:00 - 15:00

Pon - Pt:
7:00-15:00

Szkoła otwarta

www.zspbasznia.pl

Strona szkoły

WSPÓŁPRACA W RAMACH SIECI PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE Z ORE W WARSZAWIE.

Udostępnij ten post​

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

W dniach 20 – 22 kwietnia br. Jadwiga Wacnik koordynatorka z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego wraz z przedstawicielami Podkarpackiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie- rejon jarosławski  gościła w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Spotkanie odbyło się w ramach współpracy Zespołu ds. Promocji Zdrowia w Szkole – Valentiny Todorovskiej-Sokołowskiej i Bożeny Jodczyk z rejonowymi, szkolnymi i przedszkolnymi koordynatorami programu Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie.
Uczestników przywitała Pani Marzenna Habib – Wicedyrektor ORE. Valentina Todorovska-Sokołowska – krajowa koordynatorka programu zaprezentowała główne cele działania ORE, Wydziału Wychowania i Profilaktyki i Zespołu ds. Promocji Zdrowia w Szkole. Teresa Krasnowska – rejonowa koordynatorka z województwa podkarpackiego przedstawiła działania Podkarpackiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie.

Podczas spotkania, omawiane zostały zagadnienia związane z rozwojem programu i możliwości dalszej współpracy. Uczestnicy spotkania mieli również okazję wysłuchać dr hab. Magdaleny Woynarowskiej z Uniwersytetu Warszawskiego w wykładzie na temacie higieny cyfrowej, jako nowego wyzwania edukacji zdrowotnej. Pani Woynarowska zwróciła uwagę na potrzebę właściwego używania urządzeń ekranowych i Internetu oraz na to, że nadmierne i nie w pełni świadome używanie tych urządzeń wiąże się z zagrożeniami dla zdrowia fizycznego, psychicznego i społecznego.

W programie wyjazdu znalazła się również wizyta w szkołach warszawskich posiadających Certyfikat Krajowy Szkoły Promującej Zdrowie, wizyta w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej, Centrum Nauki Kopernik.

Oprócz zdobywania nowych doświadczeń i praktyk wybraliśmy się na spektakl teatralny pt. „Godzinka spokoju” w Teatrze Kwadrat. To był owocny wyjazd.

Inne wydarzenia

Aktualności

„ZAWSZE RAZEM” – program profilaktyczny

KLASA 1 REALIZOWAŁA PROGRAM PROFILAKTYCZNY „ZAWSZE RAZEM” Klasa I ZSP w Baszni Dolnej realizowała w II półroczu pod kierunkiem wych. – p.Jadwigi Wacnik program profilaktyczny

Chcesz pomóc ziemi?

napisz do nas i pozostań w kontakcie

Skip to content