Szkoła Promująca Zdrowie

Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Baszni Dolnej

ul. Szkolna 24

37-621 Basznia Dolna

+48 16 632 7007

Dostępny: 7:00 - 15:00

Pon - Pt:
7:00-15:00

Szkoła otwarta

www.zspbasznia.pl

Strona szkoły

POMOC DLA UKRAINY

Udostępnij ten post​

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Konflikt zbrojny w Ukrainie zmusił wielu mieszkańców do opuszczenia swoich domów w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia w innych krajach.  Ludzie uciekający przed wojną musieli zrezygnować ze swojego dotychczasowego życia. Brakuje im najbardziej podstawowych produktów, jedzenia, ciepłych ubrań…

W związku z wydarzeniami w Ukrainie i obecną tragiczną sytuacją tamtejszej ludności, w szczególności kobiet i dzieci, nasi harcerze i zuchy nie pozostali obojętni, chcieli wesprzeć w jakiś sposób rodziny ukraińskie. Zorganizowali więc w kwietniu w naszej  szkole akcję ph. „Pomoc dla Ukrainy”, w ramach której prowadzona była zbiórka najpotrzebniejszych produktów typu: żywność długoterminowa, środki czystości i higieny osobistej, pampersy i żywność dla najmłodszych dzieci, koce, śpiwory, a także środki medyczne i opatrunkowe.

Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom – uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy licznie odpowiedzieli na nasz apel, dzięki czemu w niespełna tydzień udało się zebrać bardzo dużo potrzebnych artykułów. Nasi wolontariusze posegregowali je i spakowali w kartony do dalszego transportu. Następnie przekazali je do biura Szlachetnej Paczki w Lubaczowie. Stamtąd przygotowane artykuły trafiły do potrzebujących na terenie Ukrainy.

Akcja naszych młodych wolontariuszy była świadectwem solidarności z ich ukraińskimi rówieśnikami, odruchem serca i wyrazem głębokiej empatii. Jesteśmy dumni i serdecznie dziękujemy za podjęcie tej szczytnej inicjatywy.

Jesteście wielcy! Pamiętajcie – DOBRO ZAWSZE WRACA.

Inne wydarzenia

Aktualności

„ZAWSZE RAZEM” – program profilaktyczny

KLASA 1 REALIZOWAŁA PROGRAM PROFILAKTYCZNY „ZAWSZE RAZEM” Klasa I ZSP w Baszni Dolnej realizowała w II półroczu pod kierunkiem wych. – p.Jadwigi Wacnik program profilaktyczny

Chcesz pomóc ziemi?

napisz do nas i pozostań w kontakcie

Skip to content