Szkoła Promująca Zdrowie

Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Baszni Dolnej

ul. Szkolna 24

37-621 Basznia Dolna

+48 16 632 7007

Dostępny: 7:00 - 15:00

Pon - Pt:
7:00-15:00

Szkoła otwarta

www.zspbasznia.pl

Strona szkoły

Udostępnij ten post​

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

       W dniu 12 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Równocześnie uroczyście obchodzone było święto patrona szkoły Wincentego Witosa. Wydarzenia przebiegały bardzo uroczyście i radośnie. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: ksiądz doktor Leszek Bruśniak – proboszcz parafii w Baszni Dolnej, Janusz Czernysz – kierownik wydziału oświaty  w Gminie Lubaczów, radni Gminy Lubaczów – panie Bernadeta Młodowiec, Helena Frant oraz pan Bogdan Kuryś, pan Tomasz Miśków sołtys Baszni Dolnej, przewodnicząca Rady Rodziców Marzena Bis. Na początek cała społeczność szkoły udała się na Mszę Świętą do kościoła. Następnie w hali sportowej pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych i zaproszonych gości rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Wicedyrektr dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Wielka kredką, jak czarodziejską różdżką dotykała ramion swoich podopiecznych. Nie obyło się też bez upominków  oraz pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila. Nad przebiegiem i organizacją tej części święta czuwała wychowawca kl. I p. Jadwiga Wacnik.

Druga część  poświęcona była pamięci Patrona Szkoły. Uczniowie klasy VII pod opieką pań Barbary Dydyk i Ireny Kindrat przybliżyli całej społeczności szkolnej postać patrona Wincentego Witosa. Następnie Samorząd Uczniowski zaprezentował część artsystyczną  z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wszystkie dzieci z przedszkola i uczniowie szkoły z okazji święta szkoły  otrzymali zdrowe upominki ufundowane przez przyjaciela naszej szkoły p. Perry  Buffi potomka rodziny, która mieszkała w Podlesiu ( Reichau) przed II wojna światową.

Dziękujemy Panu  Perry za pamięć, życzliwość i wielkie serce. Mamy nadzieję, że będzie Pan Perry Buffi nam towarzyszył w naszym szkolnym życiu i działaniu.

To był piękny dzień, który spędziliśmy wszyscy razem.

Inne wydarzenia

Aktualności

„ZAWSZE RAZEM” – program profilaktyczny

KLASA 1 REALIZOWAŁA PROGRAM PROFILAKTYCZNY „ZAWSZE RAZEM” Klasa I ZSP w Baszni Dolnej realizowała w II półroczu pod kierunkiem wych. – p.Jadwigi Wacnik program profilaktyczny

Chcesz pomóc ziemi?

napisz do nas i pozostań w kontakcie

Skip to content